Tepelná čerpadla vzduch-voda

Chcete ušetřit a zároveň pomoci životnímu prostředí?

Není nic jednoduššího. Tepelná čerpadla jsou pro vás tím pravým. Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírá energii z okolního vzduchu a předává ji do topného média, jímž je v tomto případě voda. K těmto tepelným čerpadlům se provádí klasický rozvod topení pomocí radiátorů nebo podlahového vytápění. Jsou vhodná pro nové i starší objekty.

Proč zvolit tepelná čerpadla vzduch/voda?

  • Vzduch, jako zdroj tepla, je neustále k dispozici a je prakticky nevyčerpatelný.
  • Tepelná čerpadla vzduch/voda odebírají energii v teplotním rozmezí od -20°C do 35°C.
  • Jsou jednoduchým a cenově výhodným řešením zejména pro rodinné domy.
  • Z ekologického hlediska jde o nejvýhodnější způsob vytápění.
  • Tyto systémy mohou pracovat celoročně.

Tepelná čerpadla vzduch/voda berou energii ze vzduchu.

Tepelná čerpadla vzduch/voda získávají energii pro vytápění z venkovního vzduchu. Vzduch jako zdroj tepla je nejdostupnější, téměř neomezený a z ekologického hlediska nejvýhodnější. Teplo odebrané ze vzduchu je totiž opět vráceno tepelnými ztrátami objektu. Čerpadla odebírají energii v teplotním rozmezí od -20°C do 35°C, což znamená, že mohou pracovat celoročně. Mohou dosahovat výstupní teploty až 55°C, kterou je poté možné využít  k vytápění, či ohřevu užitkové vody. 

Princip tepelného čerpadla vzduch/voda

Vnitřní a vnější tepelná čerpadla vzduch/voda

Tepelná čerpadla vzduch/voda se vyrábí ve dvojím provedení. Vnitřní tepelná čerpadla mají přívod a odvod vzduchu realizován systémem izolačních a hluk absorbujících vzduchových kanálů. U venkovního provedení se využívá vzduch přímo z venkovního prostředí a je lepší volbou především tehdy, je-li v domě málo místa. V domě je umístěn pouze taktovací zásobník.

Vnitřní provedení je levnější než venkovní, ale zabírá podstatně více vnitřního prostoru (zejména díky rozměrnému vzduchovému potrubí).

Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou výhodným řešením.

Výhodou těchto čerpadel je, že mohou pracovat celoročně. Jde o velmi efektivní řešení pro přípravu teplé užitkové vody, nebo pro ohřev vody v bazénu. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou velmi jednoduchým a cenově výhodným řešením zejména pro rodinné domy. Lze je používat jak monoenergeticky, tak i bivalentně. Jako bivalentní zdroj se používá topná elektrická vložka umístěná v zásobníku, plynový kotel, či kotel na tuhá paliva. 

Vybrali jste si z naší nabídky tepelné čerpadlo vzduch/voda? Nebo se ještě rozhodujete, které řešení by bylo to pravé právě pro Vás?

Napište si o informace.

Budeme Vám nápomocni ve všech směrech.

Přílohy