Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch pro Vás představují jednoduché ekonomické a ekologické řešení vytápění příslušných objektů. Tato čerpadla odebírají energii z okolního vzduchu a předávají ji ve formě tepla k dalšímu využití. Bohužel s tímto čerpadlem (na rozdíl od tepelného čerpadla vzduch/voda) není možný ohřev teplé užitkové vody, či vody v bazénu. Tato tepelná čerpadla pracují na stejném principu jako klimatizace.

Proč zvolit tepelná čerpadla vzduch/vzduch?

  • Jednoduché ekonomické i ekologické zařízení
  • V letním období slouží jako klimatizace.
  • Vhodné pro alergiky a pro lidi trpící dýchacími potížemi
  •  Velmi vhodná pro domy s teplovzdušným vytápěním a nuceným větráním, kde může toto čerpadlo skvěle spolupracovat s rekuperací.

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch mají snadnou montáž.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch odebírá energii z okolního vzduchu a předává ji do topného média, jímž je opět vzduch. Výhodou tohoto čerpadla je velmi snadná montáž. V letním období lze, bez jakéhokoliv zásahu do provedeného vzduchotechnického systému, využít čerpadlo jako klimatizaci. Účinnost bez tepelné setrvačnosti je okamžitá. K tepelným čerpadlům vzduch/vzduch je zapotřebí instalovat do daného objektu vzduchotechnický rozvod. 

Princip tepelného čerpadla vzduch/vzduch

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou vhodná pro alergiky

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch mohou být rozšířena i o další funkce. Do systému tepelného čerpadla se dají zařadit další soustavy teplovzdušného vytápění např. krbové vložky, či rekuperace. Pokud jste alergici, nebo máte dýchací potíže, jistě oceníte, že systém těchto tepelných čerpadel lze doplnit filtrací: 

  • prachovou
  • pachovou
  • bakteriální

Už se nebudete muset bát, zhluboka se doma nadechnout.

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch = vysoký komfort topení i chlazení

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch lze využít v nových i starších objektech, ve kterých je možné instalovat vzduchotechnický rozvod. Tento systém Vám zajistí vysoký komfort  při topení v zimním období a zároveň chlazení v období letním.

Vybrali jste si z naší nabídky tepelné čerpadlo vzduch/vzduch? Nebo se ještě rozhodujete, které řešení by bylo to pravé právě pro Vás?

Napište si o informace.

Budeme Vám nápomocni ve všech směrech.