Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla v současnosti nabízejí vysoce komfortní a ekologický zdroj tepla, s co nejmenší závislostí na stále rostoucích cenách energií.

3 důvody proč zvolit tepelné čerpadlo

  1. Levný provoz
  2. Bezobslužné fungování
  3. Šetrnost k životnímu prostředí

Společnost MIJAVA s.r.o. nabízí tepelná čerpadla značky NIBE Heating, což  je jeden z nevětších výrobců produktů pro vytápění domácností. Jejich výrobky zásobují domácnosti teplou vodou a také zajišťují příjemné vnitřní klima obytných prostor.

Dodáváme čerpadla těchto typů:

  1. Systém čerpadel vzduch/voda
  2. Systém čerpadel vzduch/vzduch
  3. Systém čerpadel země/voda

Jak pracuje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo využívá energii z okolního prostředí. Přímo z přírody (půda, spodní voda, okolní vzduch) odebírá většinu energie potřebnou pro vytápění. Tepelné čerpadlo tedy využívá obnovitelné energie, které jsou k dispozici prakticky všude. To tedy znamená úsporu až 65% na nákladech za elektrickou energii na vytápění.

Princip tepelného čerpadla byl popsán již v 19. století skotským fyzikem lordem Kelvinem of Largs (vlastním jménem William Thomson), nicméně větší zájem o tepelná čerpadla je u nás zaznamenán teprve v posledních  deseti letech. I když se v počátcích jedná o poměrně náročnou investici z hlediska pořizovacích nákladů, návratnost investice se díky stále rostoucím cenám za energii výrazně zkracuje.

Ekonomický a ekologický efekt tepelného čerpadla

Ekonomický efekt tepelného čerpadla je podmíněn speciální sazbou za elektrickou energii (sazba D56d).

Pokud se rozhodnete pro klimatizaci s tepelným čerpadlem a její celkový výkon bude pokrývat minimálně 60 % tepelných ztrát objektu máte možnost žádat energetické závody o přechod z běžné sazby na sazbu tepelných čerpadel D56d (22 hodin denně levná sazba a 2 hodiny normální sazba). Podmínky přidělení tarifu závisí na regionu a energetických závodech.

Doporučujeme nejprve tuto možnost konzultovat s energetickými závody.

Státní podpora tepelných čerpadel

Na pořízení tepelného čerpadla lze úspěšně čerpat podporu státu z programu ZELENÁ ÚSPORÁM [›].

Ekologický efekt tepelného čerpadla spočívá v tom, že neprodukuje žádné lokální znečištění a je schopno ušetřit až čtyři pětiny energie pro vytápění domu.

Instalace tepelných čerpadel

Naši profesionální odborníci Vám rádi poradí s výběrem vhodného tepelného čerpadla právě pro Vás a zajistí jeho instalaci dle evropských norem.

Napište si o informace.